Czy firma Horton ma ekspozycję domków? 

Tak, mamy ekspozycję domków na terenie naszego biura w Dziekanowie Polskim.

O domach:

  • Z jakiego materiału są wykonane domki? Domki są wykonane z wysokiej jakości świerku i sosny. 
  • Z jakiej grubości balika są wykonane domki? Domki są wykonane z balika o grubości 44mm.
  • Jakie okna są w standardzie? W wersji standardowej okna są drewniane dwuszybowe z zintegrowanymi uszczelkami.
  • Co obejmuje cena podstawowa? Cena podstawowa obejmuje wszystkie elementy drewniane: dach, ściany, podłogę, okna oraz drzwi.
  • Czy legary są zabezpieczone? Tak, legary są zaimpregnowane specjalnym środkiem ochronnym (impregnatem do drewna).
  • Jakie zmiany są możliwe w projekcie? W projekcie domku są możliwe drobne zmiany, nie wpływające na konstrukcję domu. Np. lustrzane odbicie ścian, zamiana miejscami okna z drzwiami.
  • Czy pokrycie dachu jest w cenie? Nie, pokrycie dachu jest opcją dodatkową (ceny znajdują się na stronach produktu)
  • Jaka metoda jest stosowana przy montażu domu? Baliki montują się metodą pióro-wpust. 
  • Czy okna, drzwi, podłoga są w standardzie? Tak, te elementy wchodzą w podstawowy skład konstrukcji domku. 

Termin produkcji:

  1. Ile wynosi termin realizacji? Termin realizacji wynosi ok. 30-50 dni kalendarzowych. W przypadku produktów, dostępnych na magazynie oferujemy sprzedaż od ręki. 
  2. Ile czasu trwa montaż? Montaż naszych domków trwa od 2 do 5 dni, w zależności wymiaru domku oraz wybranych opcji dodatkowych.
  3. Czy drewno jest wysuszone? Tak, drewno jest prefabrykowane i suszone komorowo.
  4. Czym są ocieplane domy? Izolację cieplną wykonujemy z wysokiej jakości wełny 100mm. Wełna mineralna jest idealnym i stosukowo tanim rozwiązaniem aby uzyskać najlepszą izolację termiczną. 

Dostawa i płatność:

  1. Czy jest możliwy zakup na raty? Tak, oferujemy również zakup na raty z Bankiem Credit Agricole i Santander Bank.
  2. Czy transport jest w cenie domku? Nie, transport jest wyliczany indywidualnie w zależności od miejscowości.
  3. Czy można zakupić domek, a odebrać go w późniejszym terminie z magazynu firmy? Tak, istnieje taka możliwość.

Utrudniony dojazd, podłoże, komunikacje na działce:

    1. Jak przygotować podłoże? Należy oczyścić go z roślinności, korzeni drzew, odpadów gruzu lub innych przeszkód. W przypadku różnic w poziomie gruntu, należy go wyrównać. 
    2. Czy domki mogą być całoroczne? Tak, przy odpowiednim zastosowaniu izolacji dachu, ścian i podłogi.
    3. Czy jest rozprowadzony prąd i woda? Komunikacje wodne i prąd klient wykonuje we własnym zakresie.
    4. Co w przypadku braku lub utrudnionego dojazdu do działki? Kupujący jest zobowiązany do zapewnienia dojazdu dla samochodu ciężarowego do miejsca montażu. W przypadku braku możliwości zapewnienia dojazdu, będzie Kupującemu naliczana przez Sprzedawcę, opłata dodatkowa za każdą godzinę noszenia materiału.
    5. Czy potrzebny jest prąd na działce podczas montażu? Tak, Kupujący jest zobowiązany do zapewnienia energii elektrycznej w miejscu montażu przedmiotu umowy. W przypadku braku jej zapewnienia zostanie naliczona opłata dodatkowa za każdą godz. pracy agregatu prądotwórczego.

Konserwacja i pielęgnacja domku:

  1. Jak często należy impregnować drewno? Drewo należy impregnować przynajmniej raz w roku, aby drewno zachowało swoje właściwości i było chronione przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, owadami, grzybami lub pleśnią.
  2. Czy można stosować ogrzewanie elektryczne przy podłogach drewnianych? Tak, przy drewnianych podłogach możliwe jest zastosowanie mat lub płyt grzewczych. Należy się skonsultować ze specjalistą aby dobrać odpowiednie rozwiązanie.

Zalecenia:

  1. Jaki fundament jest najbardziej popularny dla domków letniskowych? Rodzaj fundamentu zależy od rodzaju gruntu. Fundament na bloczkach betonowych - Jest to stosunkowo tanie i proste w montażu rozwiązanie dla takiego typu obiektów, lecz na terenach podmokłych lub miękkich należy wybrać inny fundament: ława betonowa, płyta lub pale.
  2. Jaki system grzewczy do tego typu domków wybrać? Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest nieduży piec na drewno lub pelet drewniany. Są one łatwe w obsłudze, nie kopcą i zajmują niedużo miejsca.
  3. Co należy ocieplić, żeby było komfortowo i w lato i w jesień? Najlepiej ocieplić dach i podłogę. W pierwszej kolejności należy ocieplić dach, ponieważ przez dach tracimy lub przyjmujemy ciepło. Dzięki ociepleniu dachu, pomieszczenie nie będzie się przegrzewało w lato, i jak najmniej ciepła będzie traciło w dni chłodniejsze.
  4. Czy trzeba mieć pozwolenie na budowę domku letniskowego do 70m2? Budowa domu do 70 m2 jest możliwe bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę przy spełnieniu określonych warunków. Zalecamy skontaktować się z urzędem właściwym dla miejsca montażu, w sprawie odpowiednich pozwoleń czy zgłoszenia budowy obiektu.
  5. Czym najlepiej pokryć dach? Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest gont bitumiczny. Ma górną powierzchnię pokrytą granulatem mineralnym, który daje różnorodność kolorów i zapewnia ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, w tym promieniami UV. Gonty są łatwe w montażu. Zalety: minimalna ilość odpadów podczas montażu, niskie koszty napraw i konserwacji, wodoodporność i izolacja akustyczna. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów gonty bitumiczne są odporne na korozję, wilgoć i różnego rodzaju szkodniki.
  6. Ile wynosi gwarancja? Gwarancja na nasze produkty wynoszą 2 lata.
author-avatar

O Jan Malach

Jako Dyrektor firmy produkującej domki letniskowe, Jan Malach wyróżnia się swoją pasją do tworzenia zrównoważonych i funkcjonalnych przestrzeni mieszkalnych. Jego doświadczenie w branży budowlanej, skupione na konstrukcjach drewnianych, pozwala mu na integrację nowoczesnych technologii z tradycyjnym rzemiosłem. Dzięki jego wizji, firma nie tylko produkuje domki, które są piękne i trwałe, ale również promuje ekologiczne i zdrowe życie, zwracając uwagę na detale, które definiują jakość i komfort użytkowania.